X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Sözleşmenin Konusu ve Süresi
İş bu sözleşmenin konusu SiteSiparis.com'dan hizmet alan kullanıcıların ve SiteSiparis.com'un haklarını korumaya yönelik hükümlerdir.
İş bu sözleşme kullanıcının sipariş verip ödeme kanallarından herhangi birini kullanarak ödeme yapmasıyla başlar ve tercih edilen hizmet periyodu (aylık/yıllık vb.) bitiminde sona erer.

Madde 1 - Hizmet Teslimatı
Verilen bilgilerin eksiksiz olması durumunda sipariş işleme alınır, daha sonra SiteSiparis.com Kredi Kartı ve Havale (ödeme bildirimi yapılması halinde) ile yapılan ödemelerde anında kurulum garantisi verse de olası bir sistem hatası veya herhangi bir sorunda hizmet teslim işlemi 48 saate kadar çıkabilmektedir. Kullanıcının bu süre zarfı boyunca herhangi bir hak idda etmesi mümkün değildir.
EFT ile yapılan ödemelerde, ücret belirtilen banka hesaplarımıza giriş yaptığı andan itibaren (ödeme bildirimi yapılması halinde) SiteSiparis.com'un taahüt ettiği teslimat süresi başlar.
Kullanıcı kaynaklı herhangi bir hatada (eksik bilgi gönderimi, ücretin eksik gönderilmesi vb.) işlem süresi daha da uzayabilmektedir, bu sebepten sipariş esnasında bilgilerinizi doğru girdiğinize ve ödemenizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınıza emin olun. Kullanıcı hatasından kaynaklı uzayan teslimat sürelerinden SiteSiparis.com sorumlu değildir.

Madde 2 - Barındırılan İçerik
SiteSiparis.com sağladığı tüm hizmetleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na göre düzenlemektedir. SiteSiparis.com'un Türkiye konumlu sunucularında Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı içerik barındırmak kesinlikle yasaktır.
Türkiye konumlu sunucularımızda pornografik/erotik içerikler barındırmak yasaktır.
Sunucularımızda hack/hacking için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır.
Sunucularımızda kimlik avı/phishing/sahtekarlık/dolandırıcılık için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır.
Sunucularımızda barındırılan içeriklerde herhangi bir telif/tescil hakkına aykırı tutumlar sergilemek yasaktır.
Yukarıda bulunan durumların tespiti halinde SiteSiparis.com, hizmetinizi bilgi vermeden ve ücret iadesi yapmadan sonlandırma hakkını saklı tutar.
Eğer SiteSiparis.com'dan satın alınan hizmetlerde bu gibi içeriklerin barındırıldığını düşünüyorsanız veya telif hakkı sahibiyseniz [email protected] adresine e-posta göndererek şikayette bulunabilirsiniz.
Hizmetlerimizi kullanarak barındırılan tüm içeriklerden kullanıcı sorumludur ve herhangi bir durumda SiteSiparis.com hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek herhangi bir yasal süreçte kullanıcı, SiteSiparis.com'un tüm maddi/manevi zararalarını karşılamakla yükümlüdür.
SiteSiparis.com sunucularında kullanıcı tarafından barındırılan herhangi bir içeriğin SiteSiparis.com'a ve hizmetlerine zarar vermesi durumunda kullanıcı, oluşabilecek tüm maddi/manevi zararı karşılamakla yükümlüdür.

Madde 3 - Yedekleme ve Veri Kaybı
SiteSiparis.com sağladığı hiçbir hizmette yedek alma sorumluluğunda değildir. Yedekleme ile ilgili yazılan pazarlama mesajları ve verilen yedekleme hizmeti tamamen kullanıcıya kolaylık olması amacıyla sunulmuştur, SiteSiparis.com yedekleme konusunda asla garanti vermez. Bu sebepten, SiteSiparis.com yaşanacak herhangi bir veri kaybında kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Madde 4 - Taşıma İşlemi
Site taşıma garantisi verilen hizmetlerde SiteSiparis.com başarılı ve hızlı bir taşıma gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaktadır. Yine de site taşıma işleminin süresi belirsiz olduğundan ve bazı zamanlarda zor ve meşakatli bir iş olabileceğindan taşıma süresi konusunda SiteSiparis.com herhangi bir garanti vermemektedir.
SiteSiparis.com veri taşıma işlemlerini özenle gerçekleştirse de istenmeyen durumlarda taşıma sırasında oluşabilecek veri kayıplarından ve/veya sistem hatalarından SiteSiparis.com sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda SiteSiparis.com'ın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Madde 5 - Destek Kapsamı ve Süresi
SiteSiparis.com'un satışını yaptığı tüm hizmetlerde self managed destek sistemi geçerlidir ve ticket ile bildirilmesi zorunludur. Ayrıca SiteSiparis.com kendinden kaynaklı olmayan herhangi bir sorunda destek vermeme hakkını saklı tutar. SiteSiparis.com'un hiçbir destek yükümlülüğü yoktur ve tek sorumluluğu hizmeti çalışır halde teslim etmektir. Bunun haricindeki durumlarda (e-posta hesabı açma, panel kurulumu, veritabanı oluşturma vb.) destek vermek tamamen SiteSiparis.com'un insiyatifindedir.
Belirtilen 7/24 destek sistemi telefonla yapılan her çağrıya anında cevap alınabileceği veya gönderilen destek taleplerine hemen cevap verileceği anlamına gelmez. Hızlı ve profesyonel destek ekibimiz bildirimleri olabildiğince hızlı cevaplamaktadır ancak burada belirtilen 7/24 destek kavramı mesai saatlerine bağlı kalınmadan çalışıldığını gösterir ve o anki yoğunluğa göre destek talepleri sırayla cevaplanır.

Madde 6 - Karalama/Kötüleme Kampanyaları
Hizmet alan kullanıcılar tarafından internet ortamında SiteSiparis.com'ı karalama, olumsuz eleştirme ve/veya herhangi bir platformda bu gibi kampanyaların başlatıldığının tespit edilmesi durumunda alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Madde 7 - Argo Kelime ve Hakaret
Kullanıcılar tarafından SiteSiparis.com çalışanlarına yapılacak herhangi bir hakaret/küfür veya aşağılama durumlarında alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Madde 8 - Uptime Garantisi
SiteSiparis.com tarafından sağlanan %99 uptime garantisi yerine getirilmediği takdirde SiteSiparis.com ilgili hizmeti 1 ay ücretsiz olarak sağlamak zorundadır. Üçüncü parti izleme yazılımlarının bildirdiği uptime raporları SiteSiparis.com için geçerli değildir. SiteSiparis.com uptime raporlarını kendisi tutmakta ve incelemektedir. Uptime garantisinin yerine getirilmediğini düşündüğünüz durumlarda [email protected] adresine e-posta ileterek ücretsiz hizmet hakkınızı isteyebilirsiniz. VDS ve kiralık sunucu hizmetlerinde, yalnızca ağ için garanti verilmektedir, VDS veya kiralık sunucunun çalışır ve/veya erişilebilir durumda olması SiteSiparis.com'un sorumluluğunda değildir. Bu gibi durumlarda, kullanıcı bildirmedikçe, SiteSiparis.com sorundan haberdar olmayacaktır. Uptime garantisinin yerine getirilemediği durumlarda VDS/Kiralık Sunucu hizmetlerinde sağlanacak olan indirim, 3. parti yazılım/lisans ücretlerini kapsamamaktadır.

Madde 9 - Bayi Hosting Sorumluluğu
Bayi (Reseller) Hosting hizmeti alan kullanıcılar kendi müşterilerine destek vermekle sorumludur. SiteSiparis.com Bayi Hosting kullanıcılarının müşterilerine herhangi bir şekilde destek ermeyecektir.
Bayi Hosting kullanıcılarımız kendisinin ve müşterilerinin barındırdığı içeriklerden sorumludur. SiteSiparis.com Bayi Hosting kullanıcılarının yaptığı illegal davranışlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Madde 10 - Fiyat ve Paket Değişikliği
Satın alınan hizmet için, hizmet süresi boyunca, ek bir özellik satın alınmadığı sürece veya izin verilen limitlerin dışında kullanım yapılmadığı sürece, ek bir ücret talep edilmeyecektir. SiteSiparis.com, hizmet süresi bitiminde fiyatları değiştirme ve/veya yeni fiyatlandırmayla hizmet yenileme hakkını saklı tutar.
SiteSiparis.com sağladığı tüm hizmetlerde istediği gibi teknik değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Paketler üzerinde istediği gibi düzenleme yapabilir, bu konuda SiteSiparis.com sorumlu tutulamaz.

Madde 11 - Zararı Karşılama
SiteSiparis.com'dan hizmet alan kullanıcılar, SiteSiparis.com'u hiçbir şekilde zarara uğratmayacağını, herhangi bir maddi/manevi zarar vermeyeceğini kabul eder ve verilen herhangi bir maddi/manevi zararı karşılayacağını taahhüt eder.

Madde 12(a) - Yasal Zorunluluklar
SiteSiparis.com'dan hizmet alan kullanıcılar, SiteSiparis.com'a herhangi bir yasal yükümlülük vermemeyi kabul eder. Ayrıca olası bir durumda bütün mahkeme ve avukat masraflarını talep edilen süre içerisinde karşılayacağını taahüt eder.

Madde 12(b) - Yasal Bilgi Verme Zorunluluğu
SiteSiparis.com, gerekli durumlarda yasal merciilere talep edilen her bilgiyi vermek zorundadır (savcılık veya yetkili kurum tarafından yazılı olarak beyan edildiği takdirde). Bu bilgiler, gerekli durumlarda, kullanıcıya ait özel bilgiler de olabilir.

Madde 13 - Feragat
SiteSiparis.com kullanıcıların barındırdığı hizmetlerin göreceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. SiteSiparis.com kullanıcıya hiçbir garanti sunmamaktadır. Bunlara SiteSiparis.com ve herhangi bir SiteSiparis.com görevlisinin sebep olacağı veri kayıpları, gecikmeler, kesilmeler, hatalı bilgi teslimatı da dahildir.
Oluşabilecek bir hack olayında verilerin/bilgilerin 3. kişilerce elde edilmesi durumunda SiteSiparis.com sorumluluk kabul etmeyecektir.

Madde 14 - Limitsiz Hosting ve Reseller
Limitsiz web hosting hizmetleri, sadece web sitelerinin dosyalarının barındırılması ve sadece web sitesinin trafiğini kapsamaktadır. Limitsiz web hosting alanı, veri depolama (örn. rar, exe, mp3 vb.) ve/veya yedek alanı amacıyla kullanılamaz.
Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 200.000 inode (dosya barındırma) limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.
Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 2GB RAM limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.
Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 5MB I/O limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.

Madde 15 - Sunucu Yazılımları
SiteSiparis.com paylaşımlı hosting sunucuları profesyonel optimizasyon firmaları tarafından optimize edilmiş olup tüm özellikleri stabildir. Hiçbir kullanıcının isteği üzerine sunucuya ek bir yazılım kurulmaz/kurulu yazılımların ayarları değiştirilmez.

Madde 16 - Haberdar Olma
SiteSiparis.com'un duyurduğu son dakika haberlerinin takibinden müşteri sorumludur. SiteSiparis.com müşteriyi değil, müşteri SiteSiparis.com'u takip etmek zorundadır.

Madde 17 - Hizmet İptali
SiteSiparis.com haber vererek veya haber vermeksizin herhangi bir hizmeti, geri ödeme yapmaksızın veya kısmi geri ödeme yaparak, sebep göstermeksizin, istediği zaman sonlandırma hakkını saklı tutar.
Ödeme tarihinden sonraki 3 gün boyunca ödeme gecikmeli olarak yapabılabilir. Ancak bu 3 günün sonunda ödeme yapılmazsa hizmet kalıcı olarak silinir. SiteSiparis.com yedek verme ve hizmeti açık tutma sorumluluğunda değildir.

Madde 18 - İzinsiz Eylemler
Web Hosting/Bayi Hosting İçin
• 90 saniye'den daha uzun süre boyunca %25'in üzerinde yapılan kaynak kullanımı yasaktır. Soruna neden olabilecek birçok aktivite bulunmaktadır, bunlara CGI yazılımlar, FTP, PHP, HTTP vb. dahildir.
• Web hosting hesapları için günlük %5'den fazla, reseller hosting hesapları için günlük %12'den fazla ortalama kaynak kullanımı yapmak yasaktır.
• FTP alanında barındırılan 5 MB ve üzeri dosyalar sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Tek dosya için izin verilen maksimum limit 5 MB'dir.
• Sunucularımızda herhangi bir sucunu tabanlı program çalıştırmak yasaktır. IRCD gibi sunucu tabanlı programları kapsamaktadır.
• Google Cash/AdSpy gibi örümcek veya indexleyici programlar çalıştırmak yasaktır.
• IRC (Internet Relay Chat) ağlarıyla iletişime geçen herhangi bir yazılım çalıştırmak yasaktır.
• Herhangi bir proxy uygulaması çalıştırılması yasaktır.
• Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırmak yasaktır. Yasal torrentlere sunucularımız dışı link verebilirsiniz fakat sunucularımızda barındıramazsınız.
• Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
• Counter-Strike, Half-Life vb. gibi oyun sunucuları uygulamaları yasaktır.
• 15 dakikadan daha kısa aralıklarla cronjob uygulamaları çalıştırmak yasaktır.
• Dosya paylaşım yazılımları çalıştırılması yasaktır (RapidShare vb.)
• Audio stream/video broadcast uygulamaları çalıştırılması yasaktır.
• Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları SiteSiparis.com tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.


VDS/Kiralık Sunucu İçin
• VDS hizmetlerinde, herhangi bir şekilde diğer VDS'lere zarar verecek kadar yoğun kaynak kullanımı yapılamaz. Bu soruna yoğun disk aktiviteleri vb. yol açabilir.
• Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
• Herhangi bir şekilde mining yapılamaz, uygulaması çalıştırılamaz.
• Uzun süreli yoğun hat tüketimi yapılamaz.
• SiteSiparis.com sunucuları kesinlikle DDoS ve Botnet saldırıları için kullanılamaz.
• Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları SiteSiparis.com tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.

Madde 19 - SPAM
SiteSiparis.com, istenmeyen e-posta gönderimine, toplu e-posta gönderimine ve spam e-postalara karşı kesinlikle tolerans göstermemektedir. Bu hususa uyulmadığı taktirde, alınan hizmet/hizmetler, haber verilerek/haber verilmeksizin sonlandırılacaktır. IP bloğumuzun e-posta kara listelerine (black list) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.

Madde 20 - Ödeme Altyapı Sağlayıcısı
Müşteri (son kullanıcı), ödeme yöntemine, üyeliğine ve siparişine ilişkin bilgilerin, ödemenin gerçekleştirilebilmesi ve ödeme usulsüzlüklerinin önlenmesi, araştırılması ve tespit edilmesini temin amacıyla PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş.’ye aktarılmasına ve PAYTR tarafından https://www.paytr.com/gizlilik adresindeki Gizlilik Politikası’nın en güncel halinde açıklandığı şekilde işlenmesine ve saklanmasına rıza göstermektedir.

Madde 21 - İade Koşulları
Şirketimizin alınan VDS/VPS - Reseller hosting paketlerinin iadesi bulunmamaktadır.
Bireysel hosting paketleri 3 gün içinde mazeretli olarak iade edilebilir.
Alan adları, Yazılımlar, SSL, Lisanslar iptal edilemez.
Yapılacak iade işlemlerinde çıkacak herhangi bir komisyon (havale/EFT ücreti vb. gibi), müşteri tarafından karşılanacak ve iade tutarından düşülecektir.

Madde 22 - Gizlilik Politikası
Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikası incelemek için tıklayın.

Madde 23 - Değişiklik Hakkı
SiteSiparis.com gerek gördüğü taktirde hizmet sözleşmesine haber vermeksizin yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir yada maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Bu sayfada bulunan sözleşmeyi SiteSiparis.com'dan hizmet almaya başlayan her kullanıcı kabul etmiş sayılır.

 


Top